Informační portál BystřiceWiki

Z BystřiceWiki
(přesměrováno z BystřiceWiki:BystřiceWiki)
Přejít na: navigace, hledání

Informační portál BystřiceWiki vznikl jako takzvaný free-projekt, který by měl sloužit k poskytování informací ohledně města Nová Bystřice.


Co je BystřiceWiki?

BystřiceWiki je informační portál zabývající se Novou Bystřicí a okolím, který vytvářejí jeho návštěvníci, tj. kdokoliv, kdo zavítá na BystřiceWiki, sem může přidat své informace (o čemkoliv) nebo obohatit informace, které se zde již nachází.

Jak psát do BystřiceWiki Vám poradí stránka Jak psát na wiki.


Možné uplatnění BystřiceWiki

 • poskytování informací:
  • o městě Nová Bystřice a městech a obcích v jeho okolí.
  • o tradičních kulturních akcích v Nové Bystřici a okolí.
  • o historii města a historii blízkých památek.
  • o přírodních krásách České Kanady.
  • o příbězích, legendách a pohádkách, které se vážou k městu Nová Bystřice a místům/městům/vesničkám v jejím okolí.
  • o sportovním vyžití (sportoviště, cyklostezky, běžecké stopy) v Nové Bystřici a okolí.
  • o restauracích, hospodách, krčmách a non-stopech v Nové Bystřici.
  • o ubytování (hotely, penziony, kempy, ubytovny, soukromníci) v N.B. a okolí.
 • do budoucna:
  • poskytování informací o čemkoliv dalším, co stojí za to sdělit lidem - fantazii se meze nekladou.
  • další kategorie dle zámju a příspěvků (např.: kategorie se zájmovými "kroužky" pro mládež) (pozn.: potřeba další kategorie vyplyne z množství příspěvků, které by se do ní hodili.)


Jak funguje BystřiceWiki?

Informační portál BystřiceWiki byl vystavěn na enginu od MediaWiki.org, na kterém stojí i světově známá encyklopedie Wikipedia.org.

Tento engin umožňuje shromažďovat informace od lidí, které informace vlastní, aniž by je nutil učit se složité zápisy textu, či programovací jazyky.

Hlavní myšlenkou je tedy snadné vkládání textu/informací do tohoto portálu, což může provést libovolný (registrovaný) člověk, který informace vlastní, pouhým vytvořením nového příspěvku, či upravením (obohohacením/doplněním) příspěvku, který se zde již nachází.

Ideou BystřiceWiki je, aby se z ní stal informační portál tvořený obyvateli Nové Bystřice a obyvateli měst, obcí a vesniček v jejím okolí.


Omezení pro vkládané příspěvky

Všechny příspěvky, které budou obsahovat libovolně krátkou, či dlouhou, ale poznání přinášející informaci, budou přijaty a zobrazeny na BystřiceWiki.

Administrátor si vyhrazuje právo na změnu Vámi vloženého příspěvku za účelem korekce chyb a opravy, či doplnění formátování (vzhledu) příspěvku.

Vložením příspěvku souhlasíte, že příspěvek bude moci kterýkoliv uživatel (s ověřeným e-mailem) upravit, či pozměnit za účelem doplnění nebo spřesnění informací uvedených v příspěvku.


Co je myšleno označením free-projekt?

Termínem free-projekt (volně přeložitelným jako volný-projekt) je poukazováno na fakt, že projekt zvnikl (bez finanční podpory) ve volném čase jednoho, v Nové Bystřici žijícího, občana a tudíž neposkytuje žádné záruky na funkčnost.

Autor web BystřiceWiki věnoval všem obyvatelům města Nová Bystřice a okolních vesniček a samot.

Touhou autora je, aby byl projekt využíván v dobrém úmyslu a postupem času začal svým návštěvníkům přinášet zajímavé informace.

BystřiceWiki:Vyloučení odpovědnosti, BystřiceWiki:Ochrana osobních údajů, BystřiceWiki:Autorské právo.