Nápověda:Jak editovat příspěvek

Z BystřiceWiki
Přejít na: navigace, hledání

Tato stránka by Vám měla poradit, jak editovat příspěvek, který se již na wiki nachází.

Tato stránka je částí Průvodce Wikipedií

ÚvodPravidla BystřiceWikiNový příspěvekEditování příspěvkuFormátování textuJak na odkazyJak na obrázkyJak na tabulkyJak na mapyOstatníDiskuze

Další odkazy:

Nápověda z Wikipedie (cz)MediaWiki Help
Editace příspěvku

Editovat libovolný příspěvek smí každý registrovaný uživatel, který ověřil svůj (při registraci zadaný) e-mail, tj. potvrdil e-mail, který mu při registraci přišel.

Pro editaci příspěvku stačí stisknout záložku "editovat", která se nachází mezi záložkami nad článkem, čímž se přesunete na stránku, kde Vám bude budete moci měnit text příspěvku. Před uložením upraveného textu příspěvku je potřeba vyplnit položku "Shrnutí editace" (pod panelem editace) krátkou větou popisující provedené změny.

Obecně platí, že by tohoto nemělo býti zneužíváno, tj. neměňte příspěvky, ke kterým nemáte co dodat/dopsat. Pro komentování příspěvku je zde též záložka Diskuze, kam můžete napsat svůj názor.

Před Vaší první editací, či před vložením Vašeho prvního příspěvku byste měli navštívit stránku Jak psát na wiki, která Vám poradí, jak formátovat vzhled textu příspěvku.

Ale platí, že formátování příspěvku není důležité, důležité jsou informace které by měl Váš příspěvek poskytnout!

Každý příspěvek, či změna příspěvku je kontrolována administrátory, kteří případné formátování příspěvku opraví nebo doplní, proto si s ním nemusíte lámat hlavu.

Jak formátovat text

Více o formátování textu viz: